Highlights απο την ερυθρόλευκη θύελλα στο Μόναχο! 3-1 οι Νέοι του Ολυμπιακού σε πανηγυρική πρόκριση!

Νέοι Ολυμπιακού

Νέοι Ολυμπιακού: Θριαμβική νίκη 1-3 επί της Μπάγερν Μονάχου στο Μόναχο και πρόκριση στο Final Four του UEFA Youth League!

Σε μια άκρως εντυπωσιακή εμφάνιση, οι Νέοι του Ολυμπιακού νίκησαν την Μπάγερν Μονάχου με 1-3 στο Μόναχο, για τα προημιτελικά του UEFA Youth League, και πανηγύρισαν την πρόκριση στο Final Four της διοργάνωσης!

Εντυπωσιακή εμφάνιση και νίκη 1-3 επί της Μπάγερν Μονάχου

Η ομάδα του Πειραιά μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και από νωρίς άσκησε πίεση στους Βαυαρούς. Η ανταμοιβή ήρθε στο 32ο λεπτό, όταν ο τερματοφύλακας της Μπάγερν έκανε λάθος σε απομάκρυνση, και ο Μουζακίτης, σε κενή εστία, άνοιξε το σκορ.

Στο 38′, ο Παπακανέλλος με μια εκπληκτική ατομική ενέργεια και πλασέ στην απέναντι γωνία, διπλασίασε τα τέρματα του Ολυμπιακού, ενώ δύο λεπτά αργότερα, στο 40′, ο Αλαφάκης σέρβιρε στον Χ. Κωστούλα, ο οποίος με εξαιρετικό τελείωμα διαμόρφωσε το 0-3.

Η Μπάγερν Μονάχου μείωσε στο 58′ με τον Wanner, αλλά οι Νέοι του Ολυμπιακού άντεξαν στην πίεση και πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη, που τους στέλνει στο Final Four του UEFA Youth League, το οποίο θα διεξαχθεί στις 19-22 Απριλίου στη Νιόν της Ελβετίας.

Ολυμπιακός: Νίκησε τη Βίρτους Μπολόνια και βλέπει τετράδα!