Μέξας: «Πήραμε τη νίκη απέναντι σε μια ομάδα με τρομερό χαρακτήρα»

Ο τεχνικός του Λαυρίου σε δηλώσεις του στην κάμερα της ΕΡΤ μετά την λήξη της αναμέτρησης τόνισε πως η ομάδα του πήρε τη νίκη κόντρα σε μια δυνατή ομάδα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Θα ήταν δύσκολο να πάνε τα πράγματα τόσο καλά όσο στο πρώτο ημίχρονο. Ο Άρης έχει πολύ καλή, ομάδα ήμασταν σίγουροι ότι θα αντιδράσει, και το έκανε βάζοντας μεγάλα σουτ στο ένας-ένας και μας έβαλε πίεση. Στο τέλος έβαλε ο Θόρντον το μεγάλο καλάθι και πήγαμε στην παράταση και νομίζω ότι εκεί ήμασταν καλύτεροι και κερδίσαμε δίκαια. Στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ήμασταν καλύτεροι και δικαιούμασταν την νίκη απέναντι σε μια ομάδα με τρομερό χαρακτήρα. Για εμάς το παιδιά έδειξαν τεράστια θέληση και τους αξίζουν συγχαρητήρια, η νίκη είναι μόνο δική τους. Παίξαμε με 3-4 καινούργια παιδιά που ήρθαν τις τελευταίες μέρες και ήταν δύσκολο να αντιμετωπίσουμε μια τέτοια ομάδα».

Για τους νέους παίκτες:«Η αλήθεια είναι ότι το ματς στο τέλος το καθάρισαν οι παλιοί και έτσι έπρεπε να γίνει, γιατί δουλεύουν πολύ από την αρχή της χρονιάς και δικαιούνταν μια τέτοια νίκη. Σίγουρα και ο Κωστής Γόντικας και ο Σκάιλερ Φλάττεν και ο Νοά Χόρκλερ και ο Τσάμης έδωσαν πολλά σήμερα και βοήθησαν σημαντικά».

Κλοπ: «Θα έδινα την κλείδα μου για να γίνει καλά ο Τσιμίκας»

Καστρίτης: «Δεν είχαμε έξυπνες επιλογές στο τέλος»